O firmě

Historie firmy Snorkel

Naše kořeny zasahují hluboko – stáli jsme u zrodu nového odvětví průmyslu – vysokozdvižných pracovních plošin.

Již v roce 1946 pan Wally Johnson vlastnoručně vyrobil první lešenářské věže a vysokozdvižné pracovní plošiny ve firmě, kterou následně pojmenoval UpRight a vytvořil trh v tomto segmentu. Pan Johnson, extrémně nadaný inženýr z Berkeley, Kalifornie, hledal zařízení na práci ve výškách, jako řešení pro malbu svého domu. Po marném hledání lešení, které by mohlo vyřešit problém s nerovným terénem v okolí jeho domu, se rozhodnul navrhnout vlastní hliníkové lešení s nastavitelnými nohami.

Pan Johnson byl šikovný podnikatel, a jako vynálezce okamžitě poznal potenciál jeho nastavitelné věže. Do konce roku 1950 se výrobek firmy UpRight nazvaný „Instant“ hliníkové věže stal lídrem na trhu v USA a v roce 1958 už firma expeduje svoje první zahraniční dodávky do Evropy.

V tom samém roce byla založená firma Snorkel v St Joseph, Missouri. Uvedla na trh revoluční vysokozdvižnou pracovní plošinu pro hašení požárů a záchranářské práce. Za míň jak dvě desetiletí se tato technologie přenesla na samohybné pracovní plošiny. Snorkel vytvořil svoji první samohybnou plošinu v roce 1977 a tento sortiment se rychle stal hlavní obchodní komoditou společnosti.

Mezitím, po dosáhnutí globální nadvlády v segmentu lešení, se Wallace Johnson rozhodl vynalézt jako první na světě samohybnou plošinu. V roce 1972 UpRight otevřel novou továrnu v městě Selma na výrobu „létajících koberců“ nůžkových plošin. Tento inovativní produkt brzy předstihl lešení. Pro společnost se stal hlavním zdrojem příjmů.

Když pak v roce 1980 pan Johnson zemřel, UpRight inc. Byl prodán, ale jeho průkopnictví žilo dále. UpRight jako první na světě začal vyrábět mikro-nůžkové plošiny. V roce 2007 majitelé firmy UpRight koupili firmu Snorkel a tak se spojily dvě historicky nejstarší společnosti v odvětví vysokozdvižných pracovních plošin na světě. Máme unikátní dědictví a odborné znalosti, které kombinují více jak 110 let bezpečného zdvihání miliónů lidí po celém světě.

V roce 2010 se Snorkel stává jedinou značkou pro marketing společnosti v plném rozsahu vysokozdvižných pracovních plošin. Snorkel navazuje na velkou ideu- ideu inovace, obětavosti pro zákazníka a starou dobrou práci. Tyto vlastnosti utvořily jméno Snorkel synonymem kvality a spolehlivosti po celém světě.

Sloučení UpRight a Snorkel

Snorkel - nová celosvětová značka pro UpRight powered Access.

Koncem srpna 2010 se UpRight powered access přejmenoval na Snorkel. Nový Snorkel je jednotná celosvětová značka, která se hrdě hlásí k výjimečnosti a tradicím svých předchůdců v produkci vysokozdvižných pracovních plošin.

Už víc jak 35 roků přinášíme inovativní řešení bezpečné a efektivní práce ve výškách. Nová značka Snorkel přináší jednu globální produktovou řadu prostřednictvím jednoho a jednotného týmu, který se věnuje vývoji, výrobě, prodeji a technické podpoře vysokozdvižných pracovních plošin.

Všechny UpRight výrobky a služby jsou teď uváděny na trh pod novou značkou Snorkel- avšak budeme i nadále podporovat a servisovat všechny existující UpRight produkty v této oblasti.

Poslat poptávku
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace
Plošiny - Pracovní plošiny - Montážní plošiny - Vysokozdvižné plošiny - Zvedací plošiny - Nůžkové plošiny - Půjčovna plošin - Prodej plošin - Servis plošin - Bazar plošin -